Maske za pomlajevanje obraza: 8 nasvetov kozmetologov

Slaba ekologija, pomanjkanje spanja, podhranjenost, stalni stres nimajo najboljšega vpliva na stanje naše kože. S starostjo podkožna maščoba izgine, koža na obrazu izgubi vlago, postane pusta. Zaradi tega se pojavijo mimične gube. Žal staranja ni mogoče ustaviti, lahko pa ga upočasnimo. Pri tem bodo pomagale maske za pomlajevanje obraza.

Kakšna je dobra maska za pomlajevanje obraza doma

Da bo vaša koža čim dlje mlada, prenehajte s kajenjem, odstranjevanjem peg in beljenjem kože. Negativno prispeva tudi nenehno pridobivanje in izgubljanje teže. Ko greste zunaj na sončen dan, nanesite posebno zaščitno sredstvo. Sončite se previdno. Zaradi teh manipulacij koža izgubi vlago, postane suha in ohlapna.

avokadova maska ​​za pomlajevanje

Pomlajevanje obraza lahko naredite doma, za to ni potrebno obiskati kozmetičnih salonov. Na primer, lahko izvajate masaže proti staranju, ki osvežijo kožo, sprostijo mišice, kar vodi do dobrih rezultatov.

Prednosti postopkov proti staranju doma so očitne:

  • Pilinge, pilinge in maske lahko pripravite neodvisno;
  • Pogosto so pripravljeni iz sestavin, ki jih ima vsaka gospodinja v kuhinji;
  • Pilingi in maske za pomlajevanje obraza, pripravljeni doma, so popolnoma naravni;
  • Ne vsebujejo konzervansov, stabilizatorjev in drugih "da", ki so pogosto polni kupljene kozmetike.

Izkazalo se je, da so domače maske za pomlajevanje kože obraza učinkovitejše in vam omogočajo, da prihranite veliko denarja, ki bi ga morali porabiti v kozmetičnem salonu. Bodite pozorni na sestavo kozmetičnih izdelkov, tudi zelo dragih: nobena maska ne bo vsebovala 100-odstotno naravnih sestavin, zato jih pripravite doma. Potem boste zagotovo prepričani, da boste dosegli želeni rezultat.

Začeti morate s pitjem vsaj enega in pol litra negazirane vode vsak dan. Kupujte ustekleničeno vodo, potem boste natančno vedeli, koliko ste popili na dan. Zeleni čaj brez sladkorja lahko nadomesti tudi nekaj vode.

Pomembno je, da jemo dobro in uravnoteženo. Bodite pozorni na to, kaj jeste. Bodite prepričani, da uživate karoten, vlaknine in vitamin A.

V vsakem primeru, če se odločite za pomlajevanje doma, ne morete brez ljudskih receptov.

Domače maske za pomlajevanje obraza: TOP 7 lepotnih receptov

azijska maska

Neverjetno je, da je glavna sestavina azijske maske riž. Po drugi strani pa se ni treba čuditi, saj je ta izdelek glavna hrana Azijcev. Vsebuje veliko uporabnih sestavin, zato so ženske na vzhodu videti zelo dobro. Sestavljen je iz naslednjih elementov:

  • Škrob, mehčanje kože;
  • holin, ki lajša draženje;
  • Silicij, ki daje elastičnost;
  • Kalij, boj proti suhosti;
  • Vitamina PP in H, ki osvežita polt in spodbujata regeneracijo celic.

Pri izdelavi takšne maske za pomlajevanje obraza morate strogo upoštevati recept. Potem bo vašo kožo naredil nežno, mehko in bo kar se da učinkovito.

Recept za riževo masko za pomlajevanje obraza je naslednji: vzemite 200 gramov riža in ga sedemkrat operite, stresite v lonec, prelijte z dvema kozarcema vode, pokrijte in pustite 10 ur. To lahko storite zjutraj, da bo zvečer vse pripravljeno. Po preteku časa se na površini zrn pojavi film. Če ne, potem ste naredili nekaj narobe. Nato skuhajte riž, vsa voda mora odteči.

Pozor! Ne mešajte vsebine posode!

Odstranite zgornjo plast riža, vsebuje največ koristnih snovi, iz njega je narejena maska za pomlajevanje obraza. Dobljeno maso ohladite, zmešajte z rumenjakom, beljakovine niso potrebne. Pripravljeno masko nanesite 20 minut, nato sperite s hladno vodo.

Ta maska je zelo primerna za ženske, stare 45 let in več. Preostanek riža lahko pojemo.

Maska iz vzklile pšenice

To masko za pomlajevanje kože obraza lahko naredite od 40. Je zelo učinkovit in vsebuje veliko količino vitaminov. Pšenični kalčki dajejo koži zdrav in svež videz ter obnavljajo celice. Če je vaša koža že začela doživljati rahle starostne spremembe, potem pripravite takšno masko. Ne bo vam žal.

Kalčke oplaknemo v vodi, osušimo in zmeljemo v blenderju. Nato zmešajte s kislo smetano z visoko vsebnostjo maščob (če je koža suha), mlekom (če je koža občutljiva), kefirjem (če je koža mastna), jogurtom (če je koža normalna). Dobiti morate gosto pasto, ki jo nanesete na obraz za 25 minut, nato izperete.

Maska z vitaminskim kvasom

Vzemite žlico kvasa, zmešajte z žlico mlečnega izdelka, odvisno od tipa kože (glejte recept za masko s kaljeno pšenico). Dodajte žličko medu in enako količino lanenega olja, dobro premešajte. Vodo segrejte, vendar je ne zavrite. Posodo z mešanico potopite v lonec z vodo, ugasnite ogenj. Počakajte, da kvas vzhaja. Takoj, ko se postopek začne (pojavi se pena), lahko masko po ohlajanju nanesete na obraz. Masko za pomlajevanje obraza nanesite z debelo plastjo in po 10 minutah sperite s toplo vodo.

Kvas vsebuje vitamine B, zato ta maska odlično pomlajuje, pomaga obnoviti celice. Pomagal bo izboljšati videz obraza. Prepričajte se sami!

Maska iz želatine za pomlajevanje obraza

Najprej razumemo, kaj je kolagen. Kolagen je beljakovina, ki prispeva k elastičnosti kože. Ko tega ni dovolj, se obraz začne starati. Molekule kolagena v kozmetiki so praviloma prevelike, zato ne morejo prodreti v globlje plasti kože. Želatina je razgrajen kolagen. In ker so delci razcepljeni, lahko prodrejo veliko globlje. Zato je želatina zelo koristna za kožo obraza.

Maska za pomlajevanje kože obraza je narejena iz želatine in medu. Potrebovali boste 25 gramov želatine, eno žlico hladne vode, čajno žličko medu, 60 gramov glicerina. Želatino prelijemo z vodo in pustimo stati pol ure. Nato dodajte med in glicerin. Dobljeno mešanico postavite v vodno kopel, segrejte, vendar rahlo. Vse lahko nanesete na obraz z vatirano blazinico 20 minut. Na koncu postopka odstranite nastali film z obraza in obrišite s tonikom.

Škrobna maska za pomlajevanje obraza

Običajni krompirjev škrob lahko vaši koži zagotovi impresiven pomlajevalni učinek. Mnogi pravijo, da škrob daje enak rezultat kot injekcije botoksa. Seveda je to močno pretirano, vendar se res odlično obnese kot osnova maske za pomlajevanje obraza. Tudi najdražja kozmetika priznanih znamk ne bo mogla pomagati tako dobro kot vsem dostopen škrob.

Zmešajte žlico krompirjevega škroba z žlico kakava v prahu, dodajte malo šipkovega olja, jogurt. Držite ga na obrazu 20-30 minut.

Pomlajevalna bučna maska za obraz

Bučna maska za pomlajevanje obraza je uporabna za čiščenje. Zgornjo plast kože nasiči z vitamini, jo obogati s hranilnimi in vlažilnimi komponentami, gladi gube in posvetli obraz. Navsezadnje buča vsebuje veliko hranilnih snovi.

Suha koža se začne zgodaj starati, ima povečano občutljivost. Situacijo lahko popravite s pomočjo buče. Najboljša možnost je, da ne uporabite kuhane buče, ampak jo kuhate na pari ali v pečici. V tem primeru bo v njej ostala največja možna količina dragocenih snovi. Če se še vedno odločite za kuhanje buče, uporabite majhno količino vode.

Boste potrebovali:

  • 50 gramov bučne kaše;
  • 5 gramov medu;
  • 1 jajčni rumenjak;
  • 20 gramov smetane z vsebnostjo maščobe 20%.

Bučno kašo skuhamo, pretlačimo v stanje pireja. V mikrovalovni pečici segrejte med, ga zmešajte z bučnim pirejem, rumenjakom in smetano z visoko vsebnostjo maščob. Dobljeno maso premešajte in nanesite na obraz 20 minut. Takšno masko za pomlajevanje obraza lahko naredite vsake tri dni.

Malinova maska

Vzemite tri žlice malin, jih pretlačite do konsistence pireja. V pire dodamo žličko medu, enako količino olivnega olja in rumenjak. Dobljeno maso dobro premešajte, nanesite na obraz 20 minut, umijte obraz.

Ta maska za pomlajevanje obraza bo koži dala zdrav videz in žamet ter odpravila manjše nepravilnosti.

Drugi recepti mask za pomlajevanje obraza

Glinena maska za pomlajevanje obraza

Bela glina je kot nalašč za ženske z mastno kožo, saj vam omogoča, da se znebite prekomernega sijaja. Če morate stabilizirati delo žlez lojnic, potem je glinena maska odlična možnost. Glina pomlajuje kožo, iz telesa izloča proste radikale in toksine, gladi gube.

Za pripravo takšne maske potrebujete glino v obliki prahu. Razredčite ga s toplo vodo, nanesite na obraz in vrat pet minut. Če imate mastno kožo, pustite masko delovati 15 minut. Nato sperite z vodo.

Proteinska maska za mastno kožo

Stepite jajčni beljak (prepeličji ali piščančji) in nanesite na obraz za pol ure, nato sperite s hladno mineralno vodo. Nato lahko kožo obrišete s kocko ledu. Za povečanje učinka takšne maske za pomlajevanje obraza uporabite decokcijo zelišč. Skuhajte lipov cvet, kamilico ali šentjanževko in držite obraz nad paro 10 minut. V tem času se bodo odprle pore, zato se bodo ob spiranju proteinske maske izprale tudi odmrle celice in vse nečistoče.

Mešanica rumenjaka in redkvice

Vzemite en piščančji rumenjak, ga zmešajte z eno žlico naribane redkve, medom in smetano. To masko za pomlajevanje obraza držite 15 minut, nato sperite z vatirano blazinico, namočeno v poparku kamilice.

Maska iz rumenjaka in ržene moke

Eno žlico mleka zmešajte z rumenjakom, dodajte žlico ržene moke, dobro premešajte. Zmes mora imeti konsistenco goste kisle smetane. Držite ga na obrazu 15 minut. Za izpiranje lahko poleg vode uporabite šibek čaj.

jabolčna maska

Izdelava jabolčne maske za pomlajevanje kože obraza je zelo preprosta: naribajte jabolko in dodajte gosto kislo smetano. Morala bi biti pasta. Nanesite na obraz za 10 minut, nato sperite. Ta maska bo koži dala zdrav sijaj, jo navlažila in osvežila.

Maska rakitovca

Dovolj je, da vzamete dve žlici rakitovca, pretlačite jagode, dodate žlico kumaričnega soka, pšenično moko in beljakovine. Mešanico premešajte in enakomerno nanesite na obraz za 15 minut, nato masko sperite z vodo. Maska za pomlajevanje obraza je še posebej uporabna za problematično in vneto kožo, nagnjeno k mastenju.

Maska za obraz iz skute

Vzemite dve žlici skute (vsebnost maščobe ni pomembna), zmešajte z eno žlico tekočega medu, surovim rumenjakom, žličko limoninega soka, malo olivnega olja. Nanesite na obraz za 20 minut, nato sperite. Maska je še posebej dobra za utrujeno kožo.

Limonina maska

Limonina maska za pomlajevanje obraza je pripravljena iz naslednjih sestavin:

  • Dva surova rumenjaka;
  • čajna žlička limoninega soka;
  • čajna žlička soka aloe;
  • čajna žlička medu;
  • Žlička oljčnega olja.

Vse zgoraj navedene sestavine zmešajte v homogeno maso in nanesite tanko plast na kožo, vendar ne na predel okoli oči. Ko se obrazna maska posuši, nanesite še eno plast, nato še eno. Med pomlajevalnim postopkom vam ni treba govoriti, se smejati in kazati čustev. To je res pomembno, saj se mora maska enakomerno posušiti in se ne smečkati. Po pol ure maso najprej sperite s toplo vodo in nato ohladite. Obraz lahko obrišete tudi s kocko ledu. Ta maska gladi plitke gube, beli, lajša utrujenost, zoži pore.

Maska iz soka aloje

Sok aloje je primeren za vse tipe kože, še posebej pa za suho kožo. Aloe vera je priljubljena sestavina znanih blagovnih znamk, saj je bogata z vitamini, aminokislinami, minerali in drugimi hranili. Aloja je zelo uporabna za pomlajevanje kože obraza, odlično zgladi plitke gube, izenači barvo in osveži videz.

Za pripravo maske za pomlajevanje obraza vzemite nekaj listov aloje in jih za 14 dni postavite v hladilnik. Po tem času iztisnite sok iz listov, vanj vlijte enako količino oljčnega olja kot sok aloje. Dodajte malo hranljive smetane in mešanico segrejte do gladkega. Ko se maska ohladi in postane rahlo topla, jo nanesite na obraz za 25 minut, nato sperite s hladno vodo.

8 nasvetov kozmetičarke, zaradi katerih bo maska za pomlajevanje obraza resnično prinesla rezultate

Ne računajte na takojšnje impresivne rezultate. Če pa si doma redno delate maske za pomlajevanje obraza, bo učinek opazen. Upoštevajte naslednja priporočila za izpiranje in shranjevanje mask:

  • Pred začetkom postopka si morate umiti in očistiti obraz.
  • Masko je treba nanesti na čelo, lica in brado.
  • Izogibajte se dotikanju ustnic in okoli oči.
  • Med postopkom ne smete govoriti.
  • Po maski dve uri ni priporočljivo nanašati dekorativne kozmetike.
  • Domače maske morajo biti primerne za določen tip kože.
  • Potek postopkov traja 2-3 mesece zapored (1-2 krat na teden).
  • Maske iz zelenjave in sadja ne shranjujte v hladilniku.
kako nanesti vlažilce

Katere so najučinkovitejše maske za pomlajevanje obraza?

V kozmetičnem salonu je eden najbolj priljubljenih postopkov nege kože obraza nanos maske. Nekdo kupi že pripravljene maske za pomlajevanje obraza v trgovini, nekdo jih pripravi doma sam. Kljub temu imajo salonske kompozicije najbolj izrazit učinek - en obisk je dovolj in že boste opazili. Specialist kozmetičnega salona bo za vas izbral možnost, ki ustreza vašemu tipu kože. Obstajajo izdelki, ki odstranijo odvečno maščobo ali suhost, namenjeni negi normalne kože, boju proti aknam, odpravi občutljivosti, posvetlitvi itd.

Oblike mask za pomlajevanje obraza so zelo različne:

  • Prašek, razredčen do kremnega stanja neposredno pred uporabo;
  • Pastozne vsebujejo glino v svojem jedru, pa tudi blato z zdravilnimi lastnostmi;
  • Kremasti so najbolj nežni in mehki;
  • Gel maske vsebujejo alkohol v svojem jedru, pa tudi eterična olja;
  • Maske s kolagenom se nanašajo na starajočo se kožo, da zagotovijo učinek zategovanja;
  • Alginatne maske se po nanosu popolnoma strdijo in pridobijo konsistenco tesne gume;
  • Filmske maske se po utrjevanju odstranijo kot en sam list brez uporabe pranja.

Iz česa so narejene maske, ki jih nanesejo strankam v salonih? Maske za pomlajevanje obraza vsebujejo morske alge, različne vrste gline, parafin, rastlinska olja, posteljico, živalski kolagen. Rezultat je lahko:

  • Vlaženje prekomerno suhe kože;
  • Zategovanje ohlapne in povešene kože, ki ji daje ton;
  • Aktivna prehrana in nasičenost s koristnimi snovmi;
  • Odstranitev vnetja in odprava aken;
  • Odstranjevanje površinske in globoke umazanije;
  • Dajanje tonusa kože;
  • Krepitev krvnih žil;
  • Aktivno pomlajevanje.

Približno dvakrat na mesec je potrebno obiskati salon za nanos maske za pomlajevanje kože obraza. Če je kozmetolog profesionalec, bo izbral izdelek, ki ustreza vašemu tipu kože. Uporaba maske je neboleč in precej prijeten, sproščujoč postopek. Poleg tega je v primerjavi z drugimi storitvami poceni.

Na obisk salona se morate vnaprej pripraviti, da dosežete želeni rezultat in se izognete neželenim posledicam. Dovolj je, da upoštevate nekaj priporočil in se spomnite pomembnih odtenkov, da se izognete napakam. Zapomnite si torej naslednje:

  • Preden pridete v kozmetični salon, pojdite skozipopoln zdravniški pregledza odkrivanje obstoječih bolezni.
  • Ko so rezultati pregleda v rokah, pojdite h kozmetičarki, da ugotovite kontraindikacije.
  • Vsekakor mu povejte, če imate alergije ali bolezni, ki niso navedene v vašem zdravniškem potrdilu.
  • Zahtevajte potrdilo salona in strokovnjaka, ki bo opravil postopek.
  • Oglejte si video o tem, kako poteka ta postopek.
  • Če se pojavijo kakršni koli dvomi in vprašanja, jih ne pustite za pozneje, ampak jih rešite takoj.
  • Če med postopkom občutite nelagodje, o tem takoj obvestite strokovnjaka.
  • Če rdečina in oteklina po posegu trajata več kot dva dni, se morate obrniti na salon.

Poletje je najslabši čas za salonske postopke, saj poškodovana koža ne sme biti izpostavljena ultravijoličnemu sevanju. V jeseni, pozimi, nesončni pomladi se lahko varno dogovorite za sestanek s specialistom. Ne pozabite:salonskih postopkov za obraz poleti ni mogoče storiti.

Katera je najboljša maska za pomlajevanje obraza v kozmetičnem salonu

Na žalost je staranje kože neizogibno in ga ni mogoče obrniti. Poleg tega še vedno ni dobro razumljen. Ne verjemite oglasom, ki trdijo, da obstaja čudovita krema, ki lahko v nekaj dneh zgladi vse gube, naredi kožo žametno itd. Pomembna naloga profesionalne kozmetologije je preprečevanje staranja, ki bo ohranilo mladost kože obraza več let brez poseganja po plastični kirurgiji. Eno od sredstev za to so maske za pomlajevanje kože obraza.

Najučinkovitejše so kolagenske in placentno-kolagenske maske. S staranjem se koža na obrazu povesi zaradi zmanjšane sinteze kolagena. To je beljakovinska snov živalskega izvora, tvori ogrodje pod povrhnjico, ki podpira njeno elastičnost in tonus.

Od kod prihaja kolagen? Iz kože živali in rib. Obdelana je na poseben način, zaradi česar pridobi posebne lastnosti, med drugim antioksidativne. To je tisto, kar omogoča molekulam kolagena, da prodrejo v globlje plasti kože, zgladijo gube in gube. Morski kolagen je podoben človeškemu, vendar ne pozabite, da je lahko alergen.

Tudi kolagen je rastlinskega izvora, pridobivajo ga iz pšeničnih beljakovin. Spodbuja nastajanje lastnega kolagena in ga koža odlično absorbira.

Ko vzamete tečaj mask proti staranju, bo oval obraza postal jasnejši, koža pa sveža in nežna. Kolagen prispeva k tvorbi površinske zaščitne plasti, ki zadržuje vlago. Med drugim takšne maske povečajo sintezo fibroblastov, imajo vlažilni in regeneracijski učinek. Prednost mask je, da so primerne za ljudi vseh starosti, po mezoterapiji, z občutljivo kožo in po kemičnih pilingih.

Če se odpravljate "ven" ali na kakšen pomemben dogodek in morate v zvezi s tem nujno "popraviti obraz", so posebne "instant beauty" maske popolne. Nanesejo se na obraz in vrat pol ure.

Ena vrsta takšne kolagenske maske je kolagenska plošča, ki je sestavljena iz tanke vlaknate podlage, ki vsebuje visok odstotek kolagena rastlinskega ali živalskega izvora in je prepojena z vodno raztopino.

Med maske za pomlajevanje obraza spadajo tudi hranilne maske z biološko aktivnimi snovmi. Vsebujejo izvlečke placente (goveje in človeške), amnijsko tekočino (goveji plodov mehur), čebelje pridelke, kolagenazo (iz rakovih jeter), goveje seme.

Kako poteka postopek nanašanja maske za pomlajevanje obraza

Nanos maske za pomlajevanje obraza naj poteka v mirnem okolju. Kozmetičarka naj ima tople roke, stranka naj komunicira počasi. Kozmetična maska je cel ritual in ne le postopek nege kože obraza.

Klient se mora sprostiti, počutiti se spočit od vsakodnevne napetosti in stresa. Če se to ne zgodi, potem ne računajte na želeni učinek.

Zaupajte svoj obraz samo profesionalnim mojstrom, saj je zelo pomembno izbrati pravo sestavo maske za pomlajevanje obraza in določiti stanje kože.

Specialist bo zagotovo preveril, ali ste alergični na katero od sestavin, ki sestavljajo masko za pomlajevanje obraza. To je enostavno narediti: majhno količino izdelka nanesemo na ekstenzorsko površino podlakti. Če se po 10 minutah pojavi pekoč občutek, rdečina, srbenje, maske ne nanašajte na obraz.

Poleg preverjanja alergij mora mojster vprašati, ali bolnik trpi za klavstrofobijo. Če da, potem ne izbirajte mask, ki strdijo in stisnejo mehka tkiva obraza. To lahko povzroči občutek zaprtega prostora, zaradi česar bo stranka začela panikirati, učinek postopka pa ne bo. Te maske vključujejo parafin, lifting in alginat.

Ne morete takoj uporabiti maske za pomlajevanje obraza. Kožo predhodno očistimo z vročim obkladkom ali vaporizacijo, to je s curkom pare, pomešane z ozonom. Obe metodi omogočata odpiranje por. Para ubija tudi mikroorganizme.

Vlaženje kože ne sme biti vedno, ampak le, če je predpisano v navodilih za uporabo maske. Vseh zdravil ni mogoče nanesti na veke in območje nad zgornjo ustnico. Če je kljub temu sestava maske za pomlajevanje obraza primerna za taka področja, potem na predel okoli oči položite posebne tampone, navlažene z losjonom ali decokcijo kamilice. Potem sestava zagotovo ne bo padla v oči. Prav tako je nesprejemljivo udariti masko v nos.

Masko nanašamo od spodaj navzgor po masažnih linijah: od brade do ušesnih mečic, od kotičkov ustnic do sredine uhljev, od nosu do templjev, nato od sredine čela tudi do templji. Slika prikazuje ta navodila:

masažne linije obraza

Za nanos maske za pomlajevanje kože obraza so potrebni različni pripomočki: spatule, posebni čopiči, ki spominjajo na čopiče za ličenje, vendar so trši, ploščati in širši. V redkih primerih strokovnjak nanese masko z rokami. V vsakem primeru je potrebna sterilna lopatica: z njo odložite potrebno količino končne sestave iz kozarca. V nekaterih kozmetičnih salonih sestavine maske zmešajo tik pred nanosom, kozmetičarka jim v tem primeru vnaprej določi želeni volumen. Posode, lopatice, gobice za izpiranje je najbolje uporabiti za enkratno uporabo.

Masko nanesemo v dovolj debelem sloju 10-40 minut v skladu z navodili. Stranka naj v tem času ne govori ali se smeji.

Pri izpiranju maske kože ni treba raztegniti. Uporabite vatirane palčke ali gobice, namočene v hladno vodo, če je koža mastna, in toplo, če je suha. Geli in pene za umivanje niso priporočljivi. Če se maska za pomlajevanje obraza nekaj časa po nanosu posuši, jo namočimo z vodo in nato nežno speremo, ne da bi poškodovali kožo.

Upoštevajte, da lahko kozmetiko nanesete le dve uri po posegu, najbolje pa po 3-4 urah. Uporabljajte le rahlo vlažilno kremo.

Pa vendar, kakšen je rezultat uporabe maske za pomlajevanje kože obraza?

  • Olajšanje kože obraza pred stresnimi vplivi okolja;
  • Obogatitev kože z vlago;
  • Izboljšanje krvnega obtoka in limfne drenaže;
  • Izboljšanje videza: napet oval obraza, daje koži svežino in žamet, zmanjšuje pore;
  • Nasičenost kože s hranili;
  • Regulacija izločanja žlez lojnic;
  • Odstranitev draženja in vnetja;
  • Izboljšano razpoloženje in samospoštovanje.